2014

Adalararası MacerAda Yarışları'nın 6-7 Eylül 2014'de yapılmasının ardından yarışlara katılanlardan olumlu yorumlar geldi. Bunları sizlerle de paylaşmak istiyoruz...

MAGMA

Burgaz'dan Heybeliada'ya yüzüldü, sonra arazi bisikletleriyle adada işaretlenmiş yerler bulundu, sonra bisikletler bırakıldı aynı iş koşarak ya da hali kalmayanlar için yürüyerek yapıldı, atlara empati olarak ve faytona destek olarak boş fayton çekildi, amatör atletler de vardı, profesyonel sporcular da, macerada yarışması herkese keyif verdi. Yarışmacılardan biri olan Magma yayın yönetmeni Özcan Yüksek yarış öncesi, gece yarısı bir hortlak masalı anlattı, belki rakipler korkar ve uyuyamaz diye olsa gerek. Kertenkeleler grubu giysileri ve sempatileriyle herkesin beğenisini kazandı. Güven Yüksek ve Ayberk Yüksek, baba oğul başarıyla yarıştı. Yarışma güzel düzenlenmişti, Mehmet Güngör ve arkadaşları, yarışmanın güvenli ve adil geçmesi için her türlü önlemi almıştı. Magma daha yayınlanmadan okurlarıyla birlikte bu yarışta birlikteydi, seneye çok daha kalabalık olarak olarak yeniden buluşmak üzere diyoruz.

İstanbul adalarından Burgazada ve Heybeliada “Adalararası MACERADA Yarışları” doğa ve macera tutkunlarını ikinci kez bir araya getirdi.

Yüzme, bisiklet, oryantiring parkurları ve bonus etaplardan oluşan yarışma 7 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Adaları'nın doğa ve spor tutkunlarının çekim noktası olması için ikinci kez düzenlenen MACERADA Yarışları, farklı spor disiplinlerini ve eğlenceyi aynı yarış içerisinde topladı. Oryantiring, bisiklet, yüzme gibi sporun birçok dalında kendini sınamak isteyen sporcular, MACERADA yarışları ile doğada keyifli anlar geçirme fırsatı elde etti. Kondisyon, güç, dayanıklılık, motivasyon gibi unsurların yanı sıra; planlama, strateji, takım olma gibi sosyal yetilerin de gerektiği yarışa ikişer kişilik 32 takım katıldı.

 

1. Nasıl kayıt olabilirim?
İnternet sitemizin “Kayıt” bölümüne girip, gerekli adımları izleyerek kayıt yaptırabilirsiniz. Tüm başvurular online olarak alınacaktır.

2. Organizasyon tarafından verilecek malzemeler nelerdir?
Organizasyon tarafından harita, pusula, takım numaraları verilecektir.

 • adalar triatlon 525x441MACERADA, İstanbul Adaları’ndan Burgazadası ve Heybeliada’da ilk olarak 2013'de düzenlenen macera yarışıdır.
 • MACERADA yüzme, bisiklet ve oryantiring parkurlarından ve bonus etaplardan oluşmaktadır.

Yüzme etabı Burgazadası ve Heybeliada arasında, bisiklet ve oryantiring etabı Heybeliada’da yapılacaktır.

2014 Yarışma tarihi 7 Eylül Pazar’dır.

Yarışma detayları yakında yayınlanacaktır.

 

KAYITtriatlon 3

 1. Katılım için Takım Kayıt Formu’nu ( PDF , Word Dokümanı ) doldurunuz. Sorularınız için gerekli açıklamalar ilgili bölümlerde bulunmaktadır. Zorunlu bölümleri tamamlanmamış kayıt formlarınının kabul edilmeyeceğini unutmayınız.
 2. Katılım bedelini hesaba havale ediniz ve dekontu katılım formu ile gönderiniz. Takım katılım bedeli 150.* TL’dir.
 3. Formları ve dekontu Word dosyasını doldurarak / tarayarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine gönderiniz.
 4. Yarışmaya katılım için zorunlu olan belgeler arasında bulunan Sorumluluk Kabul Formu yarışma günü, organizasyon masasında her takımı oluşturan yarışmacılar tarafından imzalanacaktır. Önceden gönderilmesi istenmemektedir.
 5. Yarışmaya katılım için son gün 3 Eylül Çarşamba akşam saat 18.00'dir. Yarışma 50 takım ile sınırlıdır. Kontenjanın dolması durumunda organizasyon katılımı sonlandırma hakkına sahiptir. Bu nedenle katılım için son günlerin beklenmemesi önerilir. Yarış günü kayıt masasında hiç bir koşulda yeni kayıt alınmayacaktır!

triatlon 1TAKIMLAR VE KATILIM:

 • Yarışmaya ikişer kişilik takımlar katılacaktır.
 • Takımlar, kurumsal kimlikleriyle katılabileceği gibi sporcuların kendi oluşturdukları takımlarla da katılabilirler.
 • Katılımcı olabilme yaşı en az 18’dir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır.
 • Takımlarda cinsiyet sınırlaması yoktur.
 • Yarışmacılar, yarışma öncesinde “Risk Kabul Formu”nu imzalayarak yarışma organizasyonuna teslim etmelidir. Her yarışmacı bahsi geçen sporları yapabildiğini kabul eder ve kendilerine ya da üçüncü şahıslara verebilecekleri zararların sorumluluklarını alırlar.
 • Takımlara organizasyon tarafından takım numarası verilecektir. Takımlar, bu numaraları yarışma boyunca görünür bir şekilde bisikletlerinde ve kendi üzerlerinde görünür bir şekilde taşımak zorundadırlar. Bu numaraların çıkartılmasından  ya da kaybolmasından takımlar sorumludur.
 • Takım üyeleri, yarışma boyunca birlikte hareket etmek zorundadır. Takım üyeleri arasındaki mesafe 30 m’yi aşamaz.

AMAÇ:triatlon 4

Adalar, İstanbul’a keyifli bir deniz yolculuğuyla sadece yarım saatlik mesafede bulunan, gerek doğası gerekse de kültürel mirasıyla huzur dolu mekanlardır. İstanbul’un keşmekeşinden ve kaosundan bunalan insanların rahatlama biraz da olsa huzur bulma mekanlarıdır.

Adalar aynı zamanda doğada vakit geçirmeyi seven, sporcu olsun olmasın, herkese çok özel bir alternatif olarak yanı başımızda duruyor.

macerada parkur

Burgazada’dan yüzme ile start alacak yarışma boyunca Heybeliada’ya ulaşacak yarışmacılar önce bisiklet sonra da oryantiring ile Heybeliada meydanındaki “Finish” çizgisine ulaşmaya çalışacaklar. Yarışmacılar akış içerisinde belirli kontrol noktalarından (“Check Point” - CP) geçmek zorunda olacaklar. Bu CP’lerin bazılarında eksta puan sağlayan etapları tercihen yerine getirebilirler. İp inişi, tırmanma ve bazı küçük oyunlar bu etapları oluşturacaktır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2019 SPONSORLARI

magma 240x

islands rotary 240x