macerada harita 20150213

macerada 15 350x263İki ada arasında yüzme ile start alacak yarışmacılar ardından bisiklet sonra da oryantiring ile “Finish” çizgisine ulaşmaya çalışacaklar. Yarışmacılar akış içerisinde belirli kontrol noktalarından (“Check Point” - CP) geçmek zorunda olacaklar. Bu CP’lerin bazılarında eksta puan sağlayan etapları tercihen yerine getirebilirler. İp inişi, tırmanma ve bazı küçük oyunlar bu etapları oluşturacaktır.

Bu etapların bazıları Lefter, Reşat Nuri Güntekin, Nurullah Ataç gibi Adalar’da iz bırakmış isimlere ithaf edilmektetir

  • Yarışma güzergahı kontrol noktalarıyla (CP) belirlenmiştir. CP’lere uğramak zorunludur.
  • Parkur detayları ve CP’ler yarışma öncesinde yarışmacılara dosya halinde verilecektir.
  • Yarışma organizasyonu, gerektiğinde parkurlarda değişiklik yapma veya iptal etme hakkına sahiptir. İptal veya değişiklik yarışmacılara bildirilecektir.

macerada 05 770x300

Adalar macera yarışı üç ayaktan oluşacaktır:

Yüzme: İki ada arasında yaklaşık 900 metrelik bir parkurdur.

Bisiklet: Karaya çıkan yarışmacılarımız burada kendilerini bekleyen ayakkabı vs. malzemelerini alacak ve belli bir mesafedeki bisikletlerine ulaşacaklardır. Bisiklet parkuru 13 -15 km arası bir uzunlukta ve en az %60’ı toprak yolda koşulacaktır. Bisiklet ayağında CP’lere uğramaları gerekir ve eğer tercih ederlerse bu CP’ler üzerindeki ekstra etapları yapabilirler.

Oryantiring: Yarışmacılar, hazırlanan uygun bir alanda bisikletlerini teslim edecek ve oryantiring malzemelerini (harita, pusula) alarak son etaba geçeceklerdir. Daha önceden yerleştirilmiş oryantiring bayraklarını bulacaklar ve üzerlerindeki işaretleri alacaklar. Yine bu esnada özel etapları yapabilirler. Oryantiring etabının bir bölümünün özellikle de son bölümünün ada yerleşimi içerisinde olmasını öngörüyoruz. Böylece hem yerel halk hem adayı ziyarete gelenler yarışmanın finalini izleme ve yarışma havasına ortak olma şansı bulacaklardır. Bu son teabın uzunluğu 8-12 km arasındadır.

Yarışın saat 09.00’da başlayıp 15.00’de bitmesi öngörülmektedir.

Puanlama, konulan hedeflere göre saptanan puanlar, bonus puanları ve süre ile ilişkili olarak, bilgisayar ortamında  yapılmaktadır.

macerada 17 770x263

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2015 SPONSORLARI

salcano 240x

magma 240x

maltepe park 240x

adalar rotary 240x

2019 SPONSORLARI

magma 240x

islands rotary 240x