1. Nasıl kayıt olabilirim?
İnternet sitemizin “Kayıt” bölümüne girip, gerekli adımları izleyerek kayıt yaptırabilirsiniz. Tüm başvurular online olarak alınacaktır.

2. Organizasyon tarafından verilecek malzemeler nelerdir?
Organizasyon tarafından harita, takım numaraları verilecektir.

3. Yarışmaya gelirken neler getirmeliyim?
Bisiklet ve bisiklet kaskı
Mayo, yüzme şortu, bikini
Yüzücü gözlüğü
Koşu ayakkabısı
Spor kıyafetleri
Kendine yetecek kadar (en az 1 lt) su, atıştırmalık gıda
Her bir takım için yeterli ilk yardım malzemesi (En az 10 cm’lik elastik bandaj, steril solüsyon -baticon veya betadine vb.- ve steril gazlı bez içermesi gerekmektedir.)
Düdük
Bataryası tam doldurulmuş su geçirmez kılıf içerisinde cep telefonu
Sırt Çantası
Pusula
Kamp bardağı

Önerilen diğer malzemeler:

Güneş kremi
Güneş gözlüğü
Su geçirmez harita kılıfı
Reflektif kıyafet
Yağmurluk
Yedek çorap, içlik ve t-shirt
Şapka veya bandana
Kol saati
Bisiklet odometre
Yarışma öncesi kamp için uyku tulumu, mat, çadır

4. Parkurlar işaretli mi?
Yarışma Check Pointlerden (CP, KONTROL NOKTASI) oluşmaktadır. Yarışmacılar, kendilerine verilen harita üzerinde işaretlenmiş CP’lere sırasıyla uğrayarak yarışmayı koşarlar. CP noktaları dışında bir rota verilmemektedir. Takımlar, kendi stratejileri doğrultusunda rotalarını tayin edeceklerdir.

5. Yüzme etabında can yeleği verilecek mi?
Yüzme etabında can yeleği verilmeyecektir. Yüzme etabı boyunca, sertifikalı cankurtaranlar zodiac botlarla güvenliği sağlayacaktır.

6. Konaklama ve yemek nasıl sağlanacak?
Cumartesi akşamı giriş yapıldıktan sonra kamp alanında kendi çadırlarınızla konaklama yapabilirsiniz. Kamp alanında hava durumuna bağlı olarak sadece uyku tulumu ile de yatabilirsiniz. Sabah kahvaltısı organizasyon tarafından sağlanacaktır. (Kampta akşam yemeği olmayacaktır. Takımların brifing öncesi yemeklerini yemelerini ya da yanlarına almalarını önermekteyiz. Kamp alanında sadece çay ve su ikramı olacaktır.)

Kamp alanında ve yarış esnasında fazla çöp oluşturmamak adına tüm takımların kamp bardakları ve termoslarını yanında getirmesini rica ediyoruz.

7. Yarışma etapları boyunca su ve yiyecek verilecek mi?
Organizasyon tarafından 4 adet su noktasında, 2’şer adet 19lt pompalı damacana bulunacaktır. Bunlar bonus etapların 3’ünde, yüzme hariç ve ayrıca bitiriş noktasında olacaktır. Bitiş noktası hariç bonus etaplarındaki su sınırılı miktarda olup, takımların sıcaklar dolayısı ile yanlarında 1 lt zorunlu sıvının dışında su bulundurmalarını öneriyoruz. Bu noktalar harita üzerinde belirtilecektir.

8. Etaplar üzerinde tuvalet ihtiyacı nasıl karşılanacak?
Yarışma boyunca ekstra bir tuvalet kurulmayacaktır. Yol üzerindeki mekanlarda tuvalet ihtiyacı giderilebilir.

9. Yüzme etabında malzemelerimizi ne yapacağız?
Yarışma günü sabahı, yarışmacıların bisikletleri ve çantaları organizasyon tarafından alınacak ve yarışmacılar yüzme kıyafetleri ile yüzme etabının başlayacağı yere götürülecektir. Yarışmacıların çantaları ve bisikletleri Heybeliada’da karaya çıkacakları noktada onları bekliyor olacaktır.

10. Yüzme etabı sonunda kıyafet değiştirmek için bir alan olacak mı?
Yarışmacıların karaya çıktıkları noktada birkaç kabin olacaktır. Bu kabinleri “önce gelen girer” ilkesi ile kullanabilirsiniz. Yarışmacılar isterse kıyafetlerini değiştirmeden devam edebilirler.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2018 SPONSORLARI

loyka

magma 240x

islands rotary 240x

caribou 300x

2019 SPONSORLARI

magma 240x

islands rotary 240x