osm buyukada sedefadasi 781x439

macerada 15 350x263

Yüzme: Yarışın ilk ayağıdır. Aya Nikola Plajında başlar ve biter. Parkur yaklaşık 500 metredir. Yarışma çantası, su geçirmez bir kılıf içerisinde (çöp torbası veya dry bag) ve bele bağlı olarak çekilerek parkur tamamlanacaktır. Ayak paleti kullanmak zorunludur. Bunun dışında yardımcı yüzme malzemesi kullanılamaz. Wetsuit kullanımı serbesttir. Her türlü mayo-kıyafet ile yüzülebilir. Toplam 2 CP bulunmaktadır.

Bisiklet: Yüzme parkuru bitiminde değişim noktasına ulaşan takımlar, bisiklet malzemelerini alarak, bisiklet parkuruna girerler. Bisiklet parkuru yaklaşık 15km uzunluktadır. Toprak ve asfalt yollarda geçmektedir. Toplam 4 CP bulunmaktadır.

Arazi koşusu: Şehir ve arazi karışımı olan yaklaşık 12km uzunluğunda bir parkurdur. Toplam 4 CP bulunmaktadır.

İp etabı: Arazi koşusu içerisinde devam ederken girilecek bir parkurdur. İp etabına ilk gelen ve kartını onaylatan takım, etaba önce gireceği için buraya hızlı gelmek önemlidir. Diğer takımlar, öndeki takımın parkuru bitirmesini beklemek zorundadırlar. Zaman kaybetmemek için stratejinizi buna göre yapmalısınız.

Su etabı: Verilecek malzemeler ile hızlıca bir sal yaparak kontrol noktasına gitmeli ve bileziklerinizi takarak geri gelmelisiniz. Yapılan sal hakemden onay alacak sağlamlıkta olmalıdır.

macerada 05 770x300

8Q3A6868 770x433

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2019 SPONSORLARI

magma 240x

islands rotary 240x