triatlon 4MacerAda macera yarışı 6 Eylül Pazar günü koşulacaktır.

Yarışmacılar, 5 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 15.00’dan itibaren Büyükada iskelede kurulacak olan kayıt standında kayıtlarını yapabilir, malzemelerini teslim alıp, zorunlu malzemelerinin kontrolunu yaptırabilir. Yarışmacıların 5 Eylül cumartesi günü, en geç saat 18.00’a kadar gelmeleri gerekmektedir.

Serbest yemek saatinden sonra tüm yarışmacılar kortej halinde saat 19:30 'da Büyükada iskeleden bisiklet teslim noktası olan Nizam koyuna bisikletlerle hareket edecekler ve bisiklet tesliminden sonra özel bir tekne ile Nizam koyundan saat 20:30'da  Heybeliada Kızılay Kampına geçilecektir. Yarışmacıların katılımı zorunlu olan yarış brifingi  21:00 - 22:00 saatleri arasında yapılacaktır. Brifing sırasında Kızılay kampda su, çay ikramı olacaktır. Çevre kirliliği açısından yarış esnasında yarışcılara ve hakemlere bardak verilmeyecektir. Kamp ve yarış sırasında bardak bulundurmanız mecburidir.

5 Eylül cumartesi gecesi tüm yarışmacı dostlarımızla birlikte Heybeliada Kızılay Kampı’nda konaklayacağız. Dileyen yarışmacılarımız brifinge katılmak şartıyla ve kendi imkanlarıyla Heybeliada’da başka konaklama yerlerinde de kalabilirler. Tüm yarışmacıların akşam verilecek olan brifinge katılımları zorunludur. Brifing sonrası gelen hiçbir yarışmacı yarışmaya alınmayacaktır.

Kızılay Gençlik Kampı'nda verilecek  sabah kahvaltısı organizasyon tarafından karşılanacaktır. Kızılay Gençlik Kampında tüm yarışmacılar için yatak mevcuttur. Yataklar 8'li ,6'lı ve 4'lü odalarda ranza şeklindedir. Odalarda duş ve tuvalet mevcuttur. Kayıt yapan yarışmacıları odalarına Kızılay Kamp Yönetimi yerleştirecektir. Odaların önceden rezervasyonu mümkün değildir. Kamp alanında büyük boy çadırlar da mevcuttur. Dileyen yarışmcılar uyku tulumu ve matlarını getirerek büyük çadırlarda  yatabilirler.

6 Eylül sabahı saat 07:00 'de tüm yarışmacı arkadaşlarımızla beraber, yarışmanın başlayacağı Büyükada'ya motorla hareket edeceğiz. Malzemeleri kıyıya teslim ettikten sonra tekne yüzme etabının başlayacağı yere geri dönülecek ve yüzme etabı başlayacak. Yüzme etabı Büyükada Nizam koyunda sonlanacak. Bisiklet ve çantalar yüzme çıkış noktasında yarışcılara teslim edilecek. Yüzme etabı sonrasında bisiklet ve orientering etabı başlayacak. Kamp alanında gerekli olan fazla malzeme yarışcı tarafından numaralı poşetlere yerleştirilerek yüzme etabı öncesi organizasyona teslim edilecek, bu eşyalar organizasyon tarafından finish noktasında yarışmacılara teslim edilecektir.

PROGRAM AKIŞI

5 Eylül Cumartesi

 • 15:00 - 18:00  Büyükada İskelede yarışmacı girişi ve kayıt başlangıcı
 • 18:00 - 19:30  Serbest yemek saati (Yarışcılarımız Büyükada'da kendi imkanlarıyla akşam yemeklerini yiyecekler)
 • 19:30 - 20:30 Tüm yarışmacıların bisikletlerle kortej olarak bisiklet teslim noktası olan Nizam koyuna  bisikletlerle gitmesi, özel tekne ile Nizam koyundan Heybeliada Kızılay Kamp alanına topluca geçiş.
 • 21:00 – 22:00 Heybeliada Kızılay Kampında Brifing (katılım zorunludur)
 • 22:00 İstirahata Çekilme

6 Eylül Pazar

 • 06:00 – 07:00 Kahvaltı
 • 07:30 Tekneyle Heybeliada Çam Limanı'ndan Büyükada Nizam koyuna geçiş 
 • 08:00 Yarışma Startı
 • 13:00 Yarışma Bitiş Saati (yarışmacıların en geç bu saatte finish noktasında olması zorunludur)
 • 13:30 - 15:00 Büyükada 125. Yıl  Atatürk İ.ÖO ve Büyükada Şehit Murat Yüksel İ.Ö.O öğrencilerinin özel parkurda koşu yarışı
 • 15:00 Ödül Töreni ve Kapanış

 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adalararası MacerAda Yarışları'ndan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz...

2019 SPONSORLARI

magma 240x

islands rotary 240x